Asp.Net Ziyaretçi Defteri Scripti

Siteleriniz de kullanabileceğiniz ziyaretçi defteri scripti demosuna buradan bakabilirsiniz. Kurulum dosyalarını ve kullanımı için gerekli olan açıklamaları konu sonundaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

 

Kullanımı için kısa bir açıklama..:

Ana Sayfa (Default.aspx);
Ziyaretçilerin mesajlarının yayınlandığı sayfasıdır…
Mesajlar admin onayından sonra bu sayfadan yayınlanmaktadır.
Admin mesajı onaylarken kendisinin yanıtını da ekleyebilir ve bu yanıt ilgili kayıt altında gösterilir.
Sayfa altında yer alan form ile veri tabanına kayıt gönderilmektedir.
Formda ajax kullanılmıştır ve flood koruması vardır.
Formdan kayıt gönderen ziyaretçilerin IP adresleri de kaydedilmektedir…

Admin Bölümü;
Login.aspx sayfası ile admin klasöründe ki sayfalara şifreli erişim sağlanmaktadır. Erişim kullanıcı adı ve şifresini Web.config dosyasından değiştirebilirsiniz. (notepad gibi bir text editör ile açarak yapabilirsiniz) (Varsayılan hesap, kullanıcı adı: defter – şifre: 12345)

OnaysizKayitlar.aspx sayfası: (Admin klasöründe)
Bu sayfada veri tabanına kaydedilen ve onay bekleyen kayıtlar listelenir, admin bu kayıtları: inceleyebilir – düzenleyebilir – silebilir.

TumKayitlar.aspx sayfası: (Admin klasöründe)
Bu sayfada veri tabanında kayıtlı tüm kayıtlar listelenir, admin bu kayıtları: inceleyebilir – düzenleyebilir – silebilir. ID numarasına göre arama yapabilir.

TopluMailGonder.aspx sayfası: (Admin klasöründe)
Bu bölümden, veri tabanına kayıt bırakan ziyaretçilerin e-posta adreslerine toplu olarak e-posta gönderebilirsiniz (SMTP server üzerinden)… E-Posta göndermek için Web.config dosyasındaki ilgili alanlara mail bilgilerinizi girmelisiniz. (notepad gibi bir text editör ile açarak yapabilirsiniz)

App_Data Klasörü;
Bu klasör içinde ZiyaretciDefterim_Datalar.mdb adındaki Access veri tabanı bulunmaktadır. Bu klasöre, server panelinizden yazma izni verilmelidir.

NOTLAR:

// Defterx klasörünü (içindeki tüm dosyalar ile), FTP nize atın ve bu klasörü uygulama klasörüne (sanal dizin) dönüştürün (bu işlemi server yöneticinizden destek alarak yapabilirsiniz…) Yoksa aşağıdaki hatayı alabilirsiniz…

It is an error to use a section registered as allowDefinition=’MachineToApplication’ beyond application level. This error can be caused by a virtual directory not being configured as an application in IIS.

// Web.config dosyasındaki de yer alan e-posta ile ilgili alanları kendi bilgilerinize göre değiştirin. Veri tabanı yolu da yine bu dosyada tutulmaktadır… Yine admin şifresi de bu dosyada yer almaktadır…

// App_Data klasörüne yazma-okuma izni verin…

Asp.Net Ziyaretçi Defteri Scripti İndir

script için www.aspxplus.net’e teşekkürler.

Bunlarda ilginizi çekebilir...

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
omer

proje dosyası mevcutmu

BilisimOgretmeni

konu sonunda indirme bağlantısı mevcut

2
0
Yazı hakkındaki yorum, görüş ve önerilerinizi yazınx
()
x